
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 200 kHz |
| Type | AC DC Offline Switcher |
| Output Current | 1 A |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 8.5 V |
| Max Supply Current | 210 µA |
| Topology | Flyback, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | Triac |
| Output Current per Channel | 100 mA |
| Internal Switch | Yes |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29299
Ext.Price$0.29299
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29299 | $0.29299 |
| 10 | $0.23846 | $2.38460 |
| 50 | $0.21161 | $10.58050 |
| 100 | $0.18779 | $18.77900 |
